Lista rzeczy, które warto mieć podczas przygotowań ślubnych

Uwielbiam fotografować detale, bo one dopełniają całą historię z tego dnia. Przygotowania w dniu ślubu są wyjątkowym czasem – to radość wymieszana z nutką stresu. Żeby zminimalizować Wam ten stres, przygotowałam listę rzeczy, które warto, by były naszykowane podczas przyjazdu fotografa/filmowca. Zawsze wysyłam tę listę do moich par, na kilka dni przed ślubem, aby przy okazji sprawdzili czy o niczym nie zapomnieli. No i żebym oczywiście ja miała więcej przepięknych rzeczy do fotografowania 😀 Dzięki temu będziecie mogli zawsze wrócić wspomnieniami do każdego detalu, który grał rolę w dniu Waszego ślubu, bo będą one zachowane na fotografiach.

I żeby było jasne – te rzeczy MOGĄ się znaleźć ale nie muszą. Wiadomo, każdy ślub jest inny, lecz jestem bardzo szczęśliwa jeśli takie elementy są przygotowane, gdy przyjeżdżam (ja sobie je ładnie wtedy układam i fotografuje), a dodatkowo wnoszą one Wasze przygotowania na wyższy poziom estetyczny.

panna młoda

wianek/welon
buty
perfumy
pierścionek zaręczynowy
bukiet
biżuteria
coś, co kojarzy się z Panną Młodą, np. analogowy aparat, jeśli lubi fotografować

przygotowania w dniu slubu 00002 - Lista rzeczy, które warto mieć podczas przygotowań ślubnych

pan młody

buty
mucha/krawat
– perfumy
szelki (jeśli są elementem stroju)
spinki do mankietów
zegarek
butonierka
coś, co kojarzy się z Panem Młodym

przygotowania w dniu slubu 00001 - Lista rzeczy, które warto mieć podczas przygotowań ślubnych

dodatkowo

obrączki, wiadomo!
✓ zaproszenie (jeden egzemplarz zawsze warto na pamiątkę zachować i w fajny sposób wkomponować je do zdjęć, zwłaszcza, jeśli zawierają jakiś motyw przewodni wesela)
✓jedwabne wstążki i kwiaty luzem, które uzupełniają każdą kompozycję (być może zostały Wam z dekoracji, można je w świetny sposób wykorzystać do zdjęć)
✓prosecco dla rozluźnienia atmosfery (albo jakiś inny trunek, który lubicie). Pięknie na zdjęciach wyglądają Wasze toasty z najbliższymi, w luźnej atmosferze, pełnej Waszych uśmiechów.

kilka ogólnych spraw

Warto, abyście w momencie przyjazdu fotografa/filmowca nie byli jeszcze ubrani w swoje ślubne stroje. Panna Młoda na początkowych ujęciach będzie pięknie wyglądała np. w stylowym szlafroku. Pan Młody może śmigać sobie już w spodniach od garnituru i w koszuli, a marynarkę i resztę dodatków założy już w towarzystwie fotografa.
Jednak wszystko zależy od tego ile macie czasu przed ceremonią przeznaczonego na te „oficjalne przygotowania” i od tego jaki kształt sami chcecie nadać tym chwilom.
Pamiętajcie! To Wasze wesele, więc ma być PO WASZEMU.

przygotowania w dniu slubu 00009 - Lista rzeczy, które warto mieć podczas przygotowań ślubnych