FAQ

FAQ

FAQ, czyli lista najczęściej zadawanych pytań oraz rzeczy, które chciałabym, abyście wiedzieli przed napisaniem wiadomości.

✓ dyskretnie (nie narzucam się, obserwuję, czaję się na naturalne emocje, nie odczujecie mojej obecności

✓ naturalnie (bez pozowanych ujęć, wyjątkiem są oczywiście zdjęcia grupowe z rodziną itd.)

✓ z uwielbieniem dla emocji

✓ utrzymuje dystans w dniu ślubu ale jednocześnie jestem na tyle blisko Was, by uwiecznić każdy ważny moment

✓ pomagam i doradzam jeśli jest taka potrzeba, czy to w dniu ślubu, czy na sesji (w szczególności)

 

Na ślubach jest ze mną Konrad, jako drugi fotograf. Jest moim dopełnieniem w fotografii i w życiu 🙂

Jesteśmy z Wami do 12h (od przygotowań do oczepin, ale maksymalnie do godziny 1:00).

Wybrane reportaże są dostępne na mojej stronie w zakładce historie, którą ciągle aktualizuję.

Jeśli chcecie być ze mną na bieżąco to zachęcam do obserwowania mnie na instagramie – tam zawsze znajdziecie aktualne treści i zdjęcia.

Pełne reportaże ślubne wysyłam Wam do obejrzenia na naszym spotkaniu online.

Decydując się na moje usługi akceptujecie mój styl i artystyczną interpretację dnia ślubu czy sesji.

Wierzę, że wybierając osobę z tak artystycznej dziedziny, jaką jest fotografia, wybieracie tego, kto tworzy w estetyce, która jest Wam najbliższa i naprawdę podoba Wam się jego twórczość.

Zatem odpowiedź brzmi – nie.

Wszystkie zdjęcia, które ode mnie otrzymujecie są poddane mojej autorskiej obróbce 🙂

Nie 🙂 Surowe pliki RAW są tylko półproduktem.

Idąc do restauracji zamawiacie całe danie, nie prosicie o produkty, z których sami sobie skomponujecie posiłek.

To samo w przypadku fotografii. Korzystając z moich usług otrzymujecie finalny produkt.

Praca profesjonalnego fotografa to nie tylko samo robienie zdjęć. To również selekcja materiału, wybór najlepszych ujęć, autorska obróbka, retusz i wiele innych.

Z reportażu ślubnego macie zagwarantowane minimum 500 zdjęć. Jeśli jednak wyjdzie więcej świetnych ujęć to również je dostajecie, bez dodatkowych opłat. Nie mam górnego limitu. Taka niespodzianka. Ale ciii 🤫

Oczywiście!

Mamy odpowiednie akredytacje, które możemy okazać księdzu, jeśli tylko będzie chciał.

Nie pracujemy schematami. Przychodzimy do Was w dniu ślubu i obserwujemy, chwytamy momenty. Każdy ślub jest inny i to jest piękne.

Ja jestem wrażliwcem i skupiam się na emocjach, detalach. Konrad to reportażysta. Dzięki takiemu połączeniu dostajecie kompletny reportaż z Waszego ślubu, w którym niczego nie zabraknie!

W dniu slubu jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zawsze jeśli tylko pogoda, czas i Wasze chęci pozwalają staramy się wyciągnąć Was chociaż na 15 minut, podczas których spędzicie czas tylko ze sobą, a my zachowamy dla Was te momenty. W końcu dzień ślubu to duże przeżycie, są świeże kwiaty, fryzura, makijaż i szkoda tego nie wykorzystać.

Jeśli jednak jest Wam mało to możecie zdecydować się na sesję innego dnia, trwa ona dłużej i tworzymy wtedy osobną, poślubną historię!

Projekt albumu wykonuję samodzielnie i wysyłam go do Waszej akceptacji. Możecie wtedy wprowadzić dowolne zmiany. Po Waszej korekcie ustalamy kolor okładki, grawer i zlecam Wasz piękny album do druku 🙂

Narzeczeństwo to wyjątkowy czas. Warto mieć zachowane momenty z tego okresu. Poza tym:

możemy się poznać,

oswoicie się z aparatem,

zobaczycie jak pracujemy,

a każde kolejne spotkanie będzie już jak spotkanie z dobrymi znajomymi. Bez stresu!

No i nie muszę wspominać, że możecie potem te zdjęcia wykorzystać na milion różnych sposobów?

Szerzej na ten temat pisałam na stronie: 6 powodów, dlaczego sesja narzeczeńska jest tak ważna

Ale ja potrafię fotografować! Pomogę, udzielę rad, poprowadzę Was przez całą sesję. Nie musicie się tym martwić!

Ogólnie wszelkie sesje dla par, kobiece, portretowe, ciążowe, rodzinneW tym czuję się najlepiej.

Zdarza mi się czasem zachować wspomnienia z różnych imprez okolicznościowych, np. urodzin czy chrztów, jeśli mam wolny termin.

Mam bardzo indywidualne podejście do moich par i nie wyobrażam sobie pracować bez wcześniejszego poznania Was! Zatem tak, luźna i niezobowiązująca rozmowa przed podpisaniem umowy jest obowiązkowa, dacie się poznać i sprawdzicie czy nadajemy na tych samych falach – bo właśnie to jest kluczem do pięknych zdjęć!

Moje pary są z różnych miejsc, więc jeśli nie udaje nam się spotkać face to face, umawiamy się na skype.

Warunkiem rezerwacji terminu czy to na reportaż ślubny, czy na sesję, jest podpisanie umowy oraz wpłacenie zadatku. Samo zapytanie o ofertę nie sprawia, że termin jest dla Was zarezerwowany.

Na pewno nie „dzień dobry jaka cena”. Serio. Takie wiadomości naprawdę się zdarzają. Czasem nawet bez żadnego przywitania.

 

mówcie mi od razu po imieniu, żadna Pani!

zawrzyjcie najważniejsze informacje tj. data, miejsce ceremonii, przyjęcia, jakie macie oczekiwania, jak chcecie żeby wyglądał Wasz dzień

 

To bardzo ważne informacje, które pomogą nam nawzajem sprawdzić czy potrafimy sprostać wymaganiom.

A najlepiej napisać do mnie tu: formularz kontaktowy

Kompletny materiał ze ślubu otrzymujecie w ciągu 90 dni. Natomiast jeśli chodzi o galerię z sesji (ciążowej, kobiecej, rodzinnej czy każdej innej nie związanej z reportażem ślubnym) – w ciągu 30 dni.

Róbcie wszystko zgodnie ze sobą, nie tak, jak ktoś Wam narzuca. Ślub jest Wasz i ma być po Waszemu. Nie chcecie disco polo? Proszę bardzo. Byłam i niejednokrotnie widziałam, że DA SIĘ.

Nie chcecie błogosławieństwa, pierwszego tańca, klasycznego tortu? Nie róbcie niczego na siłę. Przeżyjcie ten dzień po swojemu.

światła, lasery i duża ilość taniego dymu na sali. Warto porozmawiać z zespołem/DJ-em, aby używali świateł i dymu z rozwagą. Bardzo łatwo z zabawy weselnej zrobić dyskotekę pełną różnokolorowych świateł, które będą nieestetycznie wyglądały na zdjęciach. O tym, jak ważne jest światło na Waszym weselu pisałam obszerny post: światło na weselu – 5 kroków, by stworzyć wyjątkowy klimat

członkowie rodziny fotografujący telefonami z bardzo bliskiej odległości – kto jak kto, ale fotograf chyba najbardziej rozumie chęć udokumentowania ważnych momentów 🙂 Zdjęcia z telefonu są gotowe na już, można się z nich od razu cieszyć i puścić dalej w świat. Jednak należy pamiętać, że przez cały dzień obecny jest fotograf, który ma na sobie ogromną odpowiedzialność za Wasze najpiękniejsze wspomnienia. Szkoda byłoby, gdyby te ulotne momenty nie mogły być zachowane w profesjonalny sposób przez osoby z telefonami wchodzące na pierwszy plan i zasłaniające fotografowi widok. Dobrym pomysłem jest porozmawianie z bliskimi żeby zajęli się zabawą i przeżywaniem wspólnie tych radosnych chwil, czasem pełnych wzruszenia, a fotograf zajmie się dokumentacją.

to osoby, które naprawdę widzą wartość w fotografiach, więc cenią sobie estetykę i emocje,

to ludzie, którzy mi w 100% ufają i obserwują moją twórczość,

to pary, które organizują swój dzień po swojemu i nie boją się iść inną drogą,

to ludzie, dla których nie cena jest najważniejsza, a właśnie estetyka i rozumieją za co płacą

kamila kwiatkowska fotografia - FAQ