Te rzeczy sprawią, że dzień ślubu będzie piękniejszy

Na początku zaznaczmy jedną kwestię – niczego nie musicie. Ślub ma być całkowicie Wasz i po Waszemu. I to jest moja największa, podstawowa rada. Jednak chyba każda para młoda chce, aby ich dzień ślubu był jak najbardziej wyjątkowy i piękny, prawda? Z doświadczenia fotografa ślubnego mogę podzielić się z Wami kilkoma rozwiązaniami, które sprawią, że Wasz dzień estetycznie wskoczy na dużo wyższy poziom! W internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji na dekoracje, atrakcje weselne i inne ważne rzeczy, które upiększą ten dzień. Ja jednak bazuję tylko na tym, co sama widziałam i wiem, że na pewno się sprawdza, a w dodatku sprawi, że zdjęcia wyjdą jeszcze bardziej magiczne. Zatem co sprawi, że Wasz dzień będzie jeszcze piękniejszy?

wszystko w jednym miejscu

Uwielbiam, gdy przygotowania, ślub i przyjęcie odbywają się w tym samym miejscu. Nikt się nie gubi, ani nie spóźnia. Wszystko jest bardziej slow. Mniej jeżdżenia – mniej stresu, a tego w dniu ślubu i tak jest zazwyczaj sporo. Warto zatem zorganizować przygotowania tam, gdzie odbędzie się przyjęcie. Znaleźliście salę swoich marzeń, ale jest nieco dalej od Waszego domu i kościoła? Jeśli bierzecie ślub kościelny – poszukajcie, może w okolicy sali jest kościół, który Was urzeknie. Jeśli zdecydowaliście się na cywilny – macie jeszcze większe pole manewru! Zorganizujcie ślub w ogrodzie obok sali. Śluby plenerowe kocham nad życie!

first look

Jeden z moich ulubionych momentów w dniu ślubu. Bez wątpienia jest to chwila, która niesie ze sobą mnóstwo pięknych emocji. W końcu widzicie się po raz pierwszy tego dnia! To czas na reakcję, wzruszenie, śmiech, radość, dzielenie się emocjami i myślami. Ponadto – jedna z nielicznych chwil w tym dniu, podczas której jesteście SAMI. Warto ją wykorzystać na przeczytanie sobie wcześniej przygotowanych listów lub po prostu wypowiedzenie kilku słów tuż przed ceremonią (chyba, że zamierzacie zobaczyć się po raz pierwszy dopiero pod ołtarzem – jednak ja mam na myśli first look’a podczas przygotowań ).

Ważne jest, aby nie było przy tym osób trzecich (chyba, że bardzo zależy Wam, aby byli z Wami np. rodzice). Tylko wtedy ten moment jest najbardziej prawdziwy. Oczywiście ja chowam się i niepostrzeżenie zachowuje te momenty. To chwila dla Was, pamiętajcie!
Najczęściej pomagam Wam ten moment „zorganizować”, czyli mówię gdzie i kiedy, aby było jak najbardziej intymnie. Musimy zaaranżować tylko przestrzeń na prawdziwe reakcje. Reszta dzieje się sama.

firstlook - Te rzeczy sprawią, że dzień ślubu będzie piękniejszy

podświetlane napisy i dekoracje świetlne

Kocham podświetlane napisy. Cieszę się jak dziecko kiedy się na nie decydujecie! To, jakie piękne, ciepłe światło dają, jest nie do opisania. No przyznajcie sami! Zdjęcia wychodzą o wiele bardziej magiczne! Pamiętajcie – światło na przyjęciu jest ogromnie ważne! To ono tworzy cały klimat. Dlatego wszelkie napisy, girlandy, kurtyny świetlne czy świece sprawią, że atmosfera na Waszym przyjęciu będzie bardziej nastrojowa. Takie dekoracje mogą znaleźć się nie tylko na sali ale i w ogrodzie, co da dodatkowe możliwości stworzenia klimatycznych zdjęć na zewnątrz, gdy już się ściemni. ALE – tylko białe, ciepłe światło daje najlepszy efekt. Jest naturalne i romantyczne. Wesele to nie dyskoteka, dlatego wszelkie neonowo-różowo-niebieskie światła nie będą wyglądały najlepiej.

zimne ognie

Zimne ognie na weselu to już niemal tradycja. I bardzo dobrze! Jest to tania opcja na dekorację i atrakcję w jednym. No i kolejna okazja do zrobienia klimatycznych zdjęć. Im więcej ogni, tym lepiej, dlatego warto kupić ich troszkę więcej. Ważne żeby miały minimum 70cm długości, ponieważ dają najbardziej optymalny czas, aby wszyscy goście zdążyli je zapalić i wspólnie cieszyć się tą rozświetloną chwilą radości. Do udziału zapraszamy tylko chętne osoby. Zorganizowanie i skoordynowanie wszystkich gości weselnych (szczególnie jeśli to duże przyjęcie) jest niemal nierealne, dlatego najlepiej sprawdza się około 20-30 osobowa grupa.
Alternatywą dla zimnych ogni są lampiony, czy fajerwerki.

sukces tkwi w detalach

Dodatki i detale mają ogromną moc! Najpiękniejsze śluby wyróżniają się właśnie detalami. Winietki, zastawa, dekoracje na stołach, biżuteria, spinki do mankietów, papeteria i inne elementy, które robią najlepsze pierwsze wrażenie i dopełniają cały dzień ślubu. Zwłaszcza kiedy są spójne z Waszym stylem i upodobaniami, kiedy mówią jak najwięcej o Was. Personalizujcie ten dzień jak tylko możecie. To wiele nie musi kosztować.

kwiaty, kwiaty, kwiaty!

W temacie dekoracji – kwiaty to najlepsze na co możecie postawić. Nie mam na myśli jedynie bukietu, który swoją drogą powinien być jedyny i wyjątkowy, bo to on jest z Wami przed większość zdjęć, jest Waszym dopełnieniem. Na jego podstawie powinny być budowane pozostałe kwiatowe dekoracje. Warto się na tym temacie mocniej skupić i zadbać, aby stanowiły naprawdę wyjątkowy element otoczenia.
Płatki róż lub zwyczajne listki to również świetna alternatywa dla ryżu czy konfetti. Nikt nie powinien Wam tego zabronić, bo jest to naturalny materiał. Dodatkowo to coś, co możecie zebrać w Waszym ogrodzie, więc koszt jest również minimalny. Rozdajcie bliskim koszyczki bądź papierowe rożki z płatkami kwiatów, którymi Was obsypią, a efekt będzie naprawdę wyjątkowy.

mini sesja w trakcie wesela

U mnie to norma. Zawsze, gdy tylko pogoda, czas i Wasze chęci pozwalają, staram się wyciągać Was na krótką sesję podczas przyjęcia. Sesja w dniu ślubu to niepowtarzalna okazja do złapania tak naturalnych i pełnych emocji kadrów. Jest makijaż, fryzura, świeże kwiaty, jesteście Wy, Wasze emocje i najszczęśliwszy dzień w Waszym życiu. Niczego więcej nie potrzeba.
To dosłownie kilkanaście minut, a zyskacie na zdjęciach dodatkowo wiele pięknych momentów. To też kolejna z niewielu chwil, kiedy możecie pobyć sami i chwilę odetchnąć.

pierwszy taniec po waszemu

Jako fotograf w dniu ślubu zwracam uwagę nie tylko na dekoracje ale przede wszystkim na drobne gesty i emocje. Dlatego jeśli nie jesteście fanami tańca – pierwszy taniec nie jest obowiązkowy. Jeśli chcecie, aby ten element się pojawił, przede wszystkim wybierzcie piosenkę, która jest dla Was szczególnie ważna. Jeśli macie ochotę – idźcie na kurs tańca. Jeśli nie, przytulcie się i potuptajcie w rytm ulubionej muzyki nie stresując się myślami o krokach. Wszystko zależy od Waszych preferencji, ale najważniejsza zasada brzmi – nic na siłę.

DSC 8606 428 - Te rzeczy sprawią, że dzień ślubu będzie piękniejszy

zasada – nic na siłę

Zakończę słowami, którymi rozpoczęłam. WY jesteście tego dnia najważniejsi. Wszystko powinno być zgodne z Wami. Nawet jeśli jest to coś niestandardowego – tym lepiej. Wasz ślub będzie się wyróżniać na tle innych. I o to chodzi. Nie bójcie się podejmować niepopularnych decyzji. Chcecie pączki, babeczki lub pizzę zamiast tortu? I bardzo dobrze! Nie lubicie oczepinowych zabaw? Zrezygnujcie z nich. Nie lubicie sztywnej atmosfery i szykownych imprez? Załóżcie trampki, rozłóżcie wygodne leżaki, podajcie prosecco i zróbcie na przyjęciu strefę chillu. Pomyślcie o sobie, o tym co kochacie, co Was połączyło i ugośćcie swoich bliskich w takim stylu, jaki jest najbliższy Waszemu sercu.
trampkinaweselu - Te rzeczy sprawią, że dzień ślubu będzie piękniejszy